Politickému grémiu ČSSD: Setkání evropských rasistických stran není v Praze vítáno!

Adresováno Politickému grémiu ČSSD a Krajskému výkonnému výboru ČSSD v Praze:

Vážení přátelé, vážené přítelkyně,

jak jste možná již zaznamenali v médiích, bude se v prosinci 2017 v Praze konat setkání stran frakce Evropského parlamentu „Evropa národů a svobody (ENF)“.

Členy této frakce jsou ultrapravicové a fašizující strany s politikou rasové a náboženské nenávisti a nacionálního šovinismu. Řada těchto stran staví svou rétoriku také na obviňování obyčejných občanů tzv. nových členských zemí EU, tedy zemí regionu Střední a Východní Evropy, z problémů v jejich zemích.

Nečinnost demokratické levice posílí vliv krajní pravice v ČR. Evropská demokracie musí jednotně bránit pronikání krajní pravice do politického mainstreamu.

Také ČSSD by měla demonstrovat svůj nesouhlas s šířením jedu nacionálního šovinismu a rasismu, kterým se tyto strany snaží vnést rozkol a nevraživost mezi pracující, chudé i střední vrstvy, tedy společenské skupiny, jejichž zájmy sociálně demokratické strany v celé Evropě hájí.

Proto vás, jakožto vedení ČSSD na celostátní a pražské úrovni žádáme, abyste se ujali organizace protestů a oslovili spojence z řad odborů, dalších levicových stran, občanské společnosti ke společné nenásilné, ale hlasité akci proti tomuto sjezdu nenávisti.

Navažme na pochod za vyšší mzdy a ukažme, že naše místo je mezi lidmi ve společném úsilí o spravedlivější, demokratičtější a ohleduplnější společnost!

Pokud vyslyšíte naši výzvu, jsme připraveni s organizací akce pomoci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *