Žádnou spolupráci s Okamurovou SPD!

Na vědomí: Delegace ČSSD v Evropském parlamentu, Klub seniorů ČSSD, Klub starostů a primátorů ČSSD, Masarykova demokratická akademie (MDA), Mladí sociální demokraté (MSD), Oranžový klub (OK), Poslanecký klub ČSSD, Senátorský klub ČSSD, Sociálně demokratické ženy (SDŽ), Zachraňme ČSSD, Zvonečník

26.4. 2018

Vážené přítelkyně, vážení přátelé,

jako programová iniciativa Lepší ČSSD je možná! jsme otevřenou výzvou Ústřednímu výkonnému výboru ČSSD „Postavme se fašizaci české společnosti!“ podpořili návrh usnesení 40. Sjezdu ČSSD, který vylučuje koaliční spolupráci při výkonu politické moci s politickým hnutím Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) na celostátní úrovni a na úrovni krajských a obecních samospráv. Z organizačních důvodů bylo navržené usnesení odloženo k rozhodnutí Ústřednímu výkonnému výboru ČSSD, který zasedá v sobotu 28.4. 2018.

Politické hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) zpochybňuje význam základních lidských práv a svobod, popírá mezilidskou solidaritu a ohrožuje principy demokratického právního státu. Žádáme vás proto o podporu navrženého usnesení.

Věříme, že Ústřední výkonný výbor ČSSD věrný tradici obrany svobody a demokracie návrh sjezdového usnesení schválí.

Jménem iniciativy Lepší ČSSD je možná!

Jan Adamec, Jiří Hladík, Petra Mazanová, David Metelec, Filip Outrata, David Pavlorek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *